Colectivul medical al spitalului

SECŢIA MEDICINĂ INTERNĂ
 Dr. Tanasi Octav- med.primar
 Breabăn Rodica- asist.med.pr.şef
 Roşu Mihaela – asist.med.pr.
 Olar Marcela Florentina-asist.med.pr.
 Picus Delia Elena-asit.med.
 Hnatiuc Anca- asist.med.debut
 Oniciuc Andreea-asist.med.
 Andries Cristina Ramona-asist.med.
 Vataresen Ianina-asist.med
 Mateiciuc Liliana- infirmieră
 Boiciuc Angela-infirmieră.
 Tolocan Rodica- infirmieră
 Romanică Antoneta-infirmieră
 Amariei Liliana-îng.curăţenie
 Olteanu Rodica- ing.curăţenie
 Fediuc Madalina Mihaela-ingr.curat
 Pinzariu Eugenia Iuliana-ingrij.curatenie

STATISTICĂ REGISTRATURĂ
 Sofroni Lucica-statistician med.pr.
 Pauliuc Alexandru- reg.med.pr.
 Vasileniuc Loredana-bioing.med.
 Aruștei Bogdan – asistent medical principal
 Teodorescu Alexandra – îngrijitor curățenie

COMP. PEDIATRIE
 Goreac Alina- medic primar
 Sericiuc Cornelia-asist.med.pr.
 Grosu Mariana-asist.med.pr.
 Mudrac Corina – asist. med.pr.
 Mihaiescu Adina Mirela-asist.med.pr.
 Scripcaru Felicea – infirmieră
 Ticalo Modica-infirmieră
 Mihailiuc Saveta -ingr.curat

COMP. INGRIJIRI PALIATIVE
 Dr Ciurariu Alina-med.primar med.de familie-competenta in ingrijiri paliative
 Dr Bălan Smaranda – med. specialist med. de familie -competenta in ingrijiri paliative
 Risciuc Daniela-asist.social
 Mateciuc Aglaia-asist.med.pr.
 Ursachi Elena asist.med.pr.
 Boinicu Alexandra-asist-med.pr.
 Maidaniuc Mihaela Iuliana-as.med.pr
 Mateiciuc Cristina-asist.med.pr.
 Mişoancă Viorica-ingr.curăţenie
 Suleap Carmen-infirmiera
 Aolăriţei Ramona-îngr.curăţenie
 Gherasim Mirela – infirmiera
 Panzariu Eugenia – îngr.curăţenie

CAMERA DE GARDĂ
 Burla Arcadie- medic med.generala
 Ganea Gabriela-asist.med.pr.
 Ieremciuc Maria-asist.med.pr.
 Puşcaşu Angelica-asist.med.pr.
 Ursachi Lidia-asist.med.pr.
 Haisuc Florentina-asist.med.
 Lupu Georgeta- ingrijitor curat.
MEDICI DE GARDA DIN AFARA UNITATII
 Drehuta Ecaterina – medicina generala
 Breco Veaceslav – medicina general
 Ciubotaru Gabriela – medicina de familie
 Topor Igor – medicina generala

SECTIE RECUPERARE MEDICINA FIZICA SI BALNEOLOGIE
 Polocoser Simona – medic specialist
 Buliga Maria – medic specialist
 Oniciuc Simona -asist.med.pr.
 Barbuta Monica-asist.med.
 Hrihoriciuc Andrei – asist.med.
 Petrasciuc Luminita Violeta – asist. med. gen
 Costiuc Florentina – asist. med. gen.
 Cresca Ionela Ancuta-infirmiera
 Alexa Rodica-ingr.curatenie
 Cojocariu Iuliana – infirmiera

LABORATOR RECUPERARE MEDICINA FIZICA SI BALNEOLOGIE(BAZA DE TRATAMENT)

Lumei Ioan – medic primar
Boca Pantelimon – kinetoterapeut
Botusan Crisan – asist med principal
Ionuta Ioana – asist med
Mateiciuc Daniela Bianca – asist med
Jolobaiu Mihaela – ingrijitor curatenie

RADIOLOGIE SI IMAGISTICA MEDICALA
Post Vacant-medic
Post Vacant -asist.med.

FARMACIE
 Ionesi Loredana – farmacist
 Ignat Catalina – asist.med.pr
 Costiuc Maria Liliana – Analist ajutor I A
 Hrenciuc Loredana Corina-ingr.curat

COMP. NOSOCOMIALE
 Hreniuc Alina-asist.med.pr.

LABORATOR
Orban Oana – medic spec.Lab.
Vasnitchi Maria Alexandra – biolog debutant
Bejinariu Flavia Francesca – chimist
Cozminca Rodica – asist medical principal
Volosciuc Camelia – asist medical
Ostepoc Dorina – ingrijitor curatenie

BUCATARIE DIETETICA
 Serafimovici Luminita Paula-asist.med.

AMBULATORIU INTEGRAT- MEDICINĂ INTERNĂ
 Lazăr Brînduşa -asist.med.pr

AMBULATORIU INTEGRAT- BFT
 Rusu Adriana – asist. med. pr.


Tabel nominal cu medicii angajati ai spitalului de boli cronice siret